V soboto, 11. aprila, je bilo državno študijsko tekmovanje Petőfi Sándor (PSTV) na Dvojezični srednji šoli Lendava. V šoleskem letu 2025/26 se je na šolskem tekmovnaju udeležilo 205 učencev in dijakov iz dvojezičnih šol v Prekmurju vse od drugega razreda osnovne šole do zaključnih letnikov srednje šole.
Med tekmovanjem so učenci obdelali določene knjige po starostnih skupinah. Učenci osnovne šole so brali “Kuflik in máshogyoszkóp” avtorja Andrása Dániela, “Dva majhna dinozavra v srednjem veku” avtorice Judit Berg, “Somniavero – V ujetništvu časa” avtorice Anje Stürzer ter “Momo” avtorja Michaela Enda, medtem ko so dijaki srednjih šol prebrali roman “Beli kralj” avtorja Györgyja Dragomána.
Na državnem finalu je sodelovalo 13 učencev 8. in 9. razreda ter 8 dijakov srednjih šol. Ti so vzeli v roke pero in zapisalo svoje misli v obliki essej, medtem ko so osnovnošolci ob tem odgovarjali tudi na vprašanja.
Trenutno žirija ocenjuje dela in po končanem delu bo slovesna podelitev nagrad, predvidoma v maju v Centru Bánffy.




